Search

Pastaiga - sākt pakāpeniski

Pastaigas paaugstina imunitāti, palīdz cīnīties ar stresu un atbrīvoties no ķermeņa liekās masas, samazinās osteoporozes attīstība un pazeminās holesterīna līmenis.

🚶 Vieglākais pastaigas veids - nesteidzīgā solī soļot uz priekšu. (Sirdsdarbības un elpošanas ritms praktiski nepalielinās, tomēr sirds un asinsvadu sistēmas darbība tiek nedaudz trenēta. Uzlabojas pašsajūta). Iesācējam pastaigu ieteicams sākt ar 3 reizēm nedēļā pa 10 minūtēm; pēc pāris nedēļām pa 30 minūtēm, vēlāk to dara jau 5 - 6 reizes nedēļā līdz 45 minūtēm. Šādu pastaigu iesaka pusmūža civēkiem un tiem, kas sirgst ar hroniskām slimībām.

🚶 Intesīvākas pastaigas veids - iešana paātrinātā tempā, kad pulss un elpošana paātrinās. (Nostiprinās sirds un plaušu veselība). Šāda iešana ieteicama jauniem un veseliem, kā arī pusmūža cilvēkiem labā fiziskā sagatavotībā.

🚶 Iešana ļoti ātrā tempā nelīdzenā apvidū, tas ir, pa mežu, smiltīm, pret kalnu utml. Lielākai slodzei vēl var pielikt klāt papildu smagumu, kuru var turēt rokās vai mugursomā. (Tādā veidā visas orgānu sistēmas tiek iesaistītas aktīvākā darbā: sirds un asinsvadu, elpošanas, kaulu un muskuļu sistēmas). Šāda pastaiga ieteicama tikai veseliem un jauniem cilvēkiem.

✔Svarīgi atzīmēt, ka dodoties pastaigā ziemā organisms sadedzina par 40% vairāk kaloriju, nekā siltā laikā. Proti, lai organisms ziemā saglabātu siltumu, tam ir jāstrādā aktīvāk un līdz ar to tiek patērēts vairāk enerģijas.

✔Lai dotos vienkāršā pastaigā, nav nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi. Galvenais tērpies laikapstākļiem atbilstoši un nodrošinies ar ūdeni/tēju.

✔Un, protams, neaizmirsīsim par kustību prieku un pašsajūtas uzlabošanos, ko veicina pastaiga

#pastaiga#walk#walking#dailywalk#walker#active#activewear#activelifestyle#health#healthy#healthylifestyle#healthyliving#legs#outdoors#outside#outsideisfree#goout#keepgoing#keepmovingforward#keepmoving#fitness#road#steps#dailysteps

19 views0 comments